таг: дриблинг

Да можеше и тренерот ќе им го издриблаше

Најголемиот дриблер меѓу аматерите се крие во Италија и кога ќе тргне во напад дрибла 1, 2, 3, 4, 5, 6-ца. Да, толку се. Повеќе

Сега чичо ќе ви каже како се игра фудбал
Каде леташ младичу

Сте гледале ли фудбал со џуџиња? Ние не и затоа не ни знаевме дека и таму имало вакви понижувања. Повеќе

Како некому со дриблинг да му завршиш кариера

Рикардо Орсолини има 18 години и е дете на италијанскиот Асколи. За него се интересираат сите великани од Серија А, а еве и зошто. Повеќе

Фудбалерот на кој му здосади во одбрана

Џонатан Клаус има 33 години и е дефанзивец на францускиот третолигаш Авраншен. Со други зборови, човекот добил желба да се проба во напад и успева да држи инает 70 метри против сè живо што ќе му се појави на патот. Повеќе

Спиеш ли мирно Миле

Мајкл Џон Јединак или накратко Миле остана со црвени обравчиња откако влезе во дуел со Пабло Хернандес на вчерашниот дуел од Чемпионшип лигата меѓу Астон Вила и Лидс Повеќе

Муса Дембеле во Меси стил

Пред да заигра во Премиер лигата, белгискиот репрезентативец Муса Дембеле играше во АЗ Алкмар под водство на Луј ван Гал. Овој негов слалом од 2008-ма на некои играчи им успева еднаш во кариера, а други може да сонуваат за вакво нешто. Повеќе

Што прави Замбиец во руска лига

Ростов го шокираше Баерн Минхен со 3:2 во Лига на шампиони, момент што ќе го паметат, ама од меморија нема да им избледе ниту Кисамба Лунгу кој со оваа мајсторија му донесе триумф на Урал на мечот против Ростов. Повеќе

Спиеш ли мирно Рикардињо?

Ако некого ќе треба да запаметиме од фустал лигите во Италија, тоа е Фасундо Галинанес. Се работи за Аргентинец кој игра во Серија Ц и кој покажа дека во италијанската трета лига може да се видат потези за кои се интересирале да ги погледат Факлао и Рикардињо. Повеќе