таг: дриблинг

Лудите дриблинзи на Бензема

Го оспоруваа, го омаловажуваа, те не бил за Реал, те не бил за први 11, Мората требало пред него. Карим вчера го зема фудбалот, направи дар-мар и после неговата асистенција падна голот на Иско вреден финале. Повеќе

Да се одмориме малце од Роналдо и Меси

Океј, никој не ме гледа, коли нема, пушти музика да ви покаже батко ви како треба. Ако сум дебел не значи дека не знам како со топката. Повеќе

Најштосната измама со голман еден на еден

Шваѓанецот Јеспер Блумквист кој пред да заигра за Милан, Парма и Манчестер Јунајтед во периодот од 1996-та до 2001-ва, како играч на Гетеборг на дуелот против Хелсинборг му ја направи најдобрата финта на голманот која се нема повторено и тешко дека ќе се повтори во фудбалот. Повеќе

Кога ќе се изгориш од желба да бидеш Роналдо
Му го испи мозокот со еден потег

Винсент Абубакар од Бешикташ демонстрираше дриблинг пред турската јавност, мислиш во Бразил е роден, а не во Камерун. Го измести противничкиот играч кој не знаеше што го снајде. Роналдињо мајсторе, што ќе кажеш? Повеќе

Меси запознај си го наследникот

Барселона славеше 4:1 против Борусија Дортмунд во осминафиналето од младинската Лига на шампиони, а голот на сезоната го постигна 17 годишниот Жорди Мбоула кој им го помати умот на двајца гостински играчи. Повеќе

Малиот кој гледа стари видеа од Зидан

На рулетите на Зи Зу уживавме додека играше во топ форма, а малиов кој допрва треба да напредува и во техника и во моторика, умее и да го повтори во една иста акција со која ги направи горди неговите родители. Повеќе

Спиеш ли мирно младичу?

Играчи од типот на Меси и Роналдињо до толку се опасни во напад што мислите дека ќе ви ја сокријат топката. Разликата кај дечково е што он стварно ја сокри. Повеќе

Ги издрибла како Меси, се радуваше како Роналдо

Момас Јапо за нас е тотален анонимус, ама после ова тој сигурно ќе биде најголема фаца островот Шри Ланка каде настапува за клубот по име Коломбо. Повеќе