таг: андроид

Што сè излезе на првиот ден од Гугл I/O

Андроид О, Гугл ленс, печатени фото-албуми, попаметни апликации за по дома, виртуелна реалност, ама не и нов смартфон. Барем не за сега. Повеќе

10 најдобри Андроид смартфони
Смартфон во раце на Трамп (по дефиниција) е опасна работа

Доколку новоизбраниот претседател на САД инсистира да го задржи сегашниот телефон, тоа ќе биде сериозен ризик за безбедноста на земјата, порачуваат експерти. А и општото правило вели дека на будала не му треба паметен телефон. Повеќе

А ова си ти кога го браниш твојот Андроид

Би ставиле во наслов и Ајфон наместо Андроид, ама корисници на Андроид далеку повеќе се палат околу телефоните. (Освен тие што решиле дека се исплати да продадат бубрег за да имаат Ајфон, и мислат дека имаат светиња во џеб.) Повеќе

Трите проблеми што Европа ги има со Андроид

По неколку месеци неизвесност ЕУ и официјално го обвини Гугл за монополско однесување околу Андроид оперативниот систем. Ставот на ЕУ е дека Гугл ја користи доминантната позиција на Андроид за да ги промовира сопствените апликации и производи, на сметка на конкуренцијата. Повеќе

Главната разлика меѓу иОС и Андроид
Најдобри Андроид апликации објавени во 2014-та

Наше е да ви кажеме да додржите и да не ја инсталирате секоја можна апликација што ќе ја видите на листава (или на проширената верзија). Ваше е да не' послушате барем 50%. Повеќе

Андроизирај се

Не е за тоа што ќе направиш со телефонот, туку што ќе направиш од себе. Го имаш стартниот андроид робот, и од него треба да направиш нешто што најмногу наликува на тебе или тоа како ти се замислуваш себе. Нешто како оние куклине за облекување од Политикин Забавник, ама со Дроид. Повеќе

Гушки од вашиот Андроид

Животната филозофија на апликацијава е "А зошто да не те гушнам?" Ти ги ставаш нив како позадина, а они секогаш ти се при рака и чекаат само дупли клик за да ја остварат својата животна мисија. Запознајте ги Ooshies и гушкај. Повеќе