Разно

Кариерата на славеникот доктор Валентино Роси

Најдобриот мотоциклист на сите времиња, Италијанецот Валентино Роси денес слави 38-ми роденден и е решен по рекорден 10-ти пат да се качи на светскиот мотоциклистички врв. Повеќе

Најголемиот малер за Св.Валентајн меѓу фудбалерите

Јаник Боласие е фудбалер на Евертон и репрезентативец на Конго кој стварно се има потрудено за овој празник, ама Србите викаат: Нече среча поштеног човека. Повеќе

Офсајд лик: Есекијел Лавеци

Располага со две куќи, две коли, личен готвач и шофер, а неделно на сметка му легнуваат 580.000 евра. Ова се привилегиите на “наследникот на Марадона“ во Кина кој според сработеното до сега, заслужува да го избркаат на клоци. Повеќе

Новиот спортски ланец Sport Reality пристигна во Велес

Овој продажен ланец со ентузијазам го следи урбаниот спортски стил со цел да понуди идеален однос помеѓу цената и квалитетот. Повеќе

Го преживеале Титаник па се сретнале во тениско финале

Членовите на тениската Куќа на славните, Дик Вилијамс и Карл Бер засекогаш ќе бидат поврзани во историјата, но не само поради тениските успеси, туку и по нивната драматична приказна. Повеќе

Adidas „Blue Blast“ натпревар за македонските фудбалски клубови во Тетово и Скопје

Викендов ни претстои уникатна забава и спортско другарување со едни од најдобрите млади македонски фудбалери и фудбалски клубови. Повеќе

Најемотивниот олимписки медал за спортот во Канада

Александар Билодо е канадски скијач кој во кариерата се мотивирал на разни начини да го оствари својот сон, но за да стигне до него имал само една инспирација, а тоа е неговиот брат на кој му го посвети моментот на кариерата. Повеќе

Офсајд лик: Карлос Тевез

Ако треба да одбереме Офсајд лик на денот, неделата и месецот, тоа сигурно ќе биде човекот кој се соочи со елиминација во Лига на шампиони од екипа чии играчи заедно не заработуваат годишно, колку тој што заработува месечно. Повеќе

Ќе го биде малиот на татко му Лионел

Ако утрото по денот се познава, помалиот син на Меси, Матео ќе има движења како Лео. Аргентинецот на Инстаграм каде има 63 милиони следбеници постави видео на кое син му игра во ритамот на цртан филм. Повеќе

Светскиот куп со скијачи од Кенија, Јамајка, Хаити, Гана
’Леопарди на скии’

Покрај врвните Хиршнер, Вон, Парис и Гут, на патеките во Сент Мориц каде започна Светскиот Куп во скијање има и скијачи од земји во кои нема никаква скијачка традиција но публиката во Швајцарија навива за нив. Повеќе