Off Cafè Архива

Ако не се чувствувате доволно исфрустрирани од нашето велелепно секојдневие и прекрасните луѓе што нè опкружуваат, има тука еден гиф.

 

Додека јас ги цртам собите и намештајот во некој мој иден нов стан,  Вог оди кај Миранда Кер да ѝ поседи во плакар.

Може човек да си мисли дека нешто што му е познато го знаат сите, и нема потреба да се прераскажува, но сепак, кога ќе ти текне дека во 2017-та повеќето луѓе кај нас...

Односно, да не паничиме, по многубројните роднини во Европа сè уште ќе летаме со лаптоп и таблет, да си знаете. Причината за тоа е што Европа реши да ја одложи...

Во јули минатата година, Матерс фотографираше 70-годишна жена како се тушира во теретана во Лос Анџелес и напиша „Ако јас морав да го видам ова, ќе морате и вие“....

Да се разбереме, ако сакаш шминка (значи не само да користиш, туку и да ја сакаш), сигурно, ама најсигурно ти фатиле око Naked палетите на Urban Decay. Или ти се на...

Ако ви се живее како Елизабет Бенет, (и ако имате некои 9 милиони фунти на страна), тогаш имате среќа. Куќата од серијата што се емитуваше на БиБиСи во 1995 се...

Трамп на традиционалниот танц со мечеви во Ријад е сите ние кога сме на сред муабет на свадба и ќе помине некој да нè завлечка да играме на забавното.

Сезона на матури, и на сè поскапено во град затоа што како ќе направиме промет да ни држи влага до лето кога сè ќе мора нонстоп да биде на попуст. И на крај, сезона...

Не е фер да ги делиме индустриите на машки и женски, ама нема смисла ни да се преправаме дека повеќето девојки што ги знаеме и работат како компјутерски инженери не...

Порнографијата ќе ти го промени животот. Нема начин целосно да се објасни апсолутностa, величината на оваа вистина. Ова не е работа што бавно избледува во минатото...

Во март на ревијата на Шанел во Grand Palais, Карл Лагерфелд донесе ракета од 35 метри, направи шоу инспирирано од вселената и го нарече Rocket Man, ја пушти...