Изјава

Ако можеш, врати ми ја Боже.
Или мене прати ме во Вердер Бремен.

@NoLuckMakedonec

Не ми е јасно како некој може да сфаќа математика, а шала не.

@DajMuNaChovekot

На Седмиот ден Бог рекол... ако увек волку се начукуем у сабота, недела мора да е ден за одмор.

@TheFitzzz

‏Близок пријател од ВМРО ми кажа дека Мијалков го купил Црвен крст.

@ximislav

Кога ќе падне ноќта и Скопје ќе заспие се будат спомениците!
-Воинот: Дечки ова е Неџат.
-Неџат: Здраво дечки.

@i999y

‏Проблемот е што кога се отвара канализација неможе да се слезе долу да се сече лента и да мафта попот со кандилото. Полесно е на споменик.

@razumot1

 Замисли колку боле да си ЦеДе и на тебе да изрежат ПМГ-Колектив.

@BlageBatoSensej

Чоколадо е она од 300г... се останато се тестери.

@B_elle_Beast

Дечки, има заинтересирани да се менуваме со книги? Имам куп прочитани што така ми стојат. Ќе направам листа наскоро.

@MajaSka

-Неписмен си.
-Докас?

@DajMuNaChovekot

Најбоља работа шо им се деси на Португалија од после Пако Де Лусиа!
Немој да сурфаш сеа дали е Португалец, уживај, понашај се ко све да е ок.

@JBurgundi

Идните генерации ќе положуват заклетва на пиштол и камата.

@SuperExtraBonus

Како шо поевтини струјата последниот шо ќе бега од Македонија не мора ни да ја гаси сијалицата. Нека гори!

@mojokilington

А се прже ли со воа маслото од канабис???

@i999y

Се бара човек во Македонија кој не се разбира во британска политика.

@exFreshco

The EU has 1 GB of free space now.

@atshower

Граѓаните традиционално си го честитаат денешниот ден со поздравот:
- Многу е жешко.
- Жешко, не се дише.

@pretposledna

Со мајка ти од јадењето сме си крателе за ти да успееш на твитер.

@NoLuckMakedonec

‏Секоја мајка ја има таа една колешка, чие дете е боље од вас.

@glinena

Ја би ја порибил фонтаната на плоштад, па овие шо ја бојат нек се ебаваат со Анима Мунди.

@DossierMartin

Машките се чудни некад...
За нив сите фустани се исти, а сите штрафцигери различни.

@plavakukla

Во Македонија имаме Game of Poltrones.

@Shushmula

-УА СОРОСПИИ!
-ДОЛЕ ЦРПНАТ!
-МРШ САД ЕУ!
* Ало министерство на вътрешните работи в България? Дали ми е готов паспорта ми? *

@zorbital

На свадбиве треба бидермаерот да се фрла на почеток. Да знаеме кои се сингл.

@vujceodamerika

- Како се вика координатната х-отсечка?
- Апциса.
- На здравје.

@perineferija

Ѓорѓе Иванов се понуди да го помилува убиецот на српската пејчка Јелена со цел да заврши балканската голгота и животот да продолжи нормално.

@Sulimanovic

Многу ликови ќе ти ги бројат гревовите мислејќи дека тоа ќе ги направи светци.

@Shushmula

‏ Многу ме нервира ко ќе се качвам по непарен број на скали. 2, 2, 2, 2, 2 и на крај 1! Кој ти даде диплома ебате архитектот!

@mojokilington

‏Ако женско те праша што си у хороскоп, значи дека ѝ се свиѓаш.
Ако машко те праша што си у хороскоп, значи дека знае која боја е резеда.

@ProetProetski

Слабо цури со хеланки низ градов. Изгледа пролетта дојде 5-6 кила порано годинава.

@Mile_Panika

Ако заради политика се искараш со ДРУГАР до дереџе муабет да немате, требит да си се опериш. Со шатган.

@fantomsky

Како тргнала 2016, до декември сите ќе го слушаме Бора Дрљача. #RIP Prince

@TaskaBalabanova

Гледа неготинец воден топ лиги му течат.....

@i999y

Осеќам налетов на емоци од рушење на режимот брзо ќе ми премине во гадење како што ви ги читам етикетирањата на недолжни. Главни сте.

@JustPurpling

Не пратам баш редовно вести деновиве, уште ли има по 600 вработувања секој ден, или паднаа на 400 ради кризава?

@Mile_Panika

По сè што се случува, им завудувам на мигрантиве што се само на поминување низ државава.

@vladimirmk

иам 28 и никакви изгледи за иднината
затоа
ЕБЕ. ТЕ. СЕ.
и вратете ми ги годините

@A_Golejska

Фиромците многу се напнаа со Панама ко за народ со најмногу неспособни за пишување уплатница по глава на жител.

@pretposledna

Дај му на Македонец интернет и ќе шерне вест од Курир.

@egodollaric

"taka im treba ko primaat emigranti". Ги примаат за да не ти останат тука и да ти пречат дур одиш до кладилница.

@mojokilington